Zwiedzanie Krakowa
– Vademecum

Nasze trasy wycieczek


1. Droga Królewska – czyli to, co w Starym Krakowie najsłynniejsze
Droga Królewska to trasa najchętniej wybierana przez odwiedzających Kraków. Jej wyjątkowa popularność bierze się stąd, że to właśnie pomiędzy Barbakanem i Wawelem mieścił się cały dawny Kraków, stąd niemal wszystkie najsłynniejsze zabytki można dziś zobaczyć podążając śladem polskich władców, przemierzających ulice miasta w drodze na koronację.
2. Zwiedzanie Podziemi Rynku Głównego (ok. 1,5 godz)
Gorąco polecamy ekspozycję w Podziemiach Rynku – ciekawie przedstawiono tu historię średniowiecznego Krakowa, zilustrowaną za pomocą znalezionych pod powierzchnią Rynku autentycznych przedmiotów i obiektów z epoki, ale także mnóstwa interaktywnych niespodzianek.
3. Zwiedzanie ekspozycji Zamku Królewskiego na Wawelu (ok. 60 min. na każdą ekspozycję)
Najpopularniejsze ekspozycje to:
– Komnaty Reprezentacyjne
– Skarbiec i Zbrojownia
– Wawel zaginiony
4. Zwiedzanie Kazimierza (min. 2 godz)
Dziś jedna z dzielnic Krakowa, niegdyś – niezależne miasto, zamieszkane przez chrześcijan i żydów. Miejsce o niezwykłej atmosferze, pełne kawiarni, muzyki i opowieści.
5. Zwiedzanie Podgórza (min. 2 godz.)
Podgórze to dziś jedna z dzielnic Krakowa, choć kiedyś było to w pełni samodzielne miasto. Niezwykłe miejsce, położone u podnóża wapiennych skał, przechowujące pamiątki z prastarych czasów, jak tajemniczy kopiec Krakusa, ale i niezatarte ślady II wojny światowej.
6. Szlak Młodej Polski
Przełom wieków XIX i XX to jeden z najbarwniejszych momentów w artystycznej historii Krakowa. Ślady Młodej Polski odnajdziemy nie tylko w kościołach i galeriach; czekają na nas w krakowskich kawiarniach, domach a nawet ogrodach.
7. Szlak Papieski
W Krakowie – ukochanym mieście Jana Pawła II – do dziś możemy znaleźć sporo miejsc, w których  mieszkał, pracował i modlił się przyszły święty.
8. Zwiedzanie Kopca Kościuszki i ekspozycji towarzyszących
Jeden z krakowskich kopców, położony na wzgórzu bł. Bronisławy, w zielonej dzielnicy Krakowa. Ze szczytu kopca roztacza się wspaniała panorama Krakowa i okolic, w cenie biletu można zwiedzić część otaczających go fortyfikacji oraz wystawę o T. Kościuszce i muzeum figur woskowych.
9. Zwiedzanie Sanktuariów w Łagiewnikach (ok. 2 godz.)
– Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
– Sanktuarium św. Jana Pawła II
10. Zwiedzanie krakowskich nekropolii
– cmentarz Rakowicki
– cmentarz Salwatorski
– cmentarz Podgórski (stary)
– Krypta Zasłużonych na Skałce
– Groby Królewskie w Katedrze na Wawelu

Zapytaj o szczegóły tras lub Zarezerwuj przewodnika

.